Asus DSL-N17U

Anténa
Vestavěná
IPv6

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Dobrý poměr cena/výkon :-)

• -dokonalé provedení

Počet LAN konektorů
Anténa
Vestavěná
IPv6

Multifunkční bezdrátový router s modemem v jednom. Vysoký výkon přenosu dat s frekvencí 2,4 GHz díky dvěma procesorům, hardwarový modul pro akceleraci NAT, kompatibilita s ADSL2/2+,ADSL a VDSL2, standard Wi­Fi 802.11b/g/n s rychlostí přenosu dat až 1 000 Mbps, dvě antény dBi, 2x USB, 4x gigabit LAN, VPN, AiCloud. Router Asus DSL­N17U

Bezdrátový router s modemem nabídne stylový design a velmi vysoký výkon přenosu dat. Jeho rychlost dosahuje až 1 000 Mbps v pásmu 2,4 GH. Má plnou komopatibilitu s ADSL2/2+, ADSL a VDSL2 s využitím služeb přes klasické i optické kabely. Využijte jej jako samostatný bezdrátový router nebo DLS modemový router.

Dvojitá možnost volby

Lze si vybrat jednoduše mezi DLS modemovým routerem nebo samostatným routerem. Naprosté flexibility pro vytvoření základní domácí sítě, nebo kompletního bezdrátového připojení dosáhnete pomocí dvou portů WAN. Neinvestujte zbytečně své peníze do dvou různých zařízení.

Vysoká stabilita signálu

Stabilní připojení s vysokým výkonem zajistí dva procesory. Každý z procesorů je vyhrazen pro jeden typ připojení - kabelové nebo bezdrátové. Tím router dosahuje maximálního možného výkonu při přenosu dat. Funkce Asus AirRadar zvýší výkon bezdrátového signálu, tím je možné širší pokrytí signálem v místnostech, lepší stabilita a rychlejší přenos dat.

Hardwarový NAT

Objevte svět maximální rychlosti internetu. Router obsahuje výkonný hardwarový modul, který akceleruje NAT a gigabitový Ethernet. To umožňuje dosáhnout na propustnost více než 900 Mbps mezi WAN a LAN (tzv. routovací rychlost). Tím je vyloučeno, aby modem brzdil vysokorychlostní připojení k internetu jako k tomu dochází u routerů se softwarovým NAT.

Multimediální centrum

Ze svého routeru jednoduše vytvoříte multimediální centrum, připojte externí úložiště a disky, tiskárnu, skener a další zařízení díky portům USB. Po připojení vše využijete jako síťová připojení pro všechna zařízení, která máte připojena k internetu a to bez omezení. Vše můžete perfektně řídit a nastavovat pomocí uživatelského rozhraní. Asus také nabízí službu AiCloud, můžete vše pohodlně sdílet z online úložiště. Připojte k routeru počítače, tablety, Xbox, nebo chytrý televizor a díky aplikaci Download Master stahujte a streamujte multimediální soubory se všemi připojenými zařízeními pohodlně a bez komplikací.

Klíčové vlastnosti

Multifunkční router lze použít jako samostatný router nebo DLS modem s frekvencí 2,4 GHz. Je vybaven výkonným hardwarovým modulem pro akceleraci NAT. Je kompatibilní s ADSL2/2+, ADSL a VDSL2, standard Wi­Fi 802.11b/g/n s rychlostí přenosu dat až 1 000 Mbps. Vysoký výkon zajistí dva procesory. Disponuje dvěma anténama dBi, 2x USB 2.0, čtyřmi gigabitovými Ethernetovými porty, podporuje server a klienta VPN, cloudové online úložiště AiCloud, pro sdílení obsahu ve všech připojených zařízeních, díky tomu můžete svůj router přeměnit v multimediální centrum.

2zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v MALL.CZ

• Dobrý poměr cena/výkon :-)

• vdsl
    • nastavení v češtině
    • jednoduchost zporovoznění
    • cena oproti konkurenci podobné kvality
    • modře svítící diody

Instalace je jednoduchá aprovedl jsem ji během pár minut.. Nastavení je v češtině, i když jsou některé položky nebo části nápovědy nepřeložené a nebo špatně, amatérsky. Buď pak stačí takovéto nastavení ignorovat, nebo si najít potřebné info na internetu a nebo zkusit co se stane změnou nastavení.

Asus vydává pravidelně aktualizace pro tento modem.

Dosah signálu je standardní. Přesto jsem si k němu přikoupil opakovač wifi od Asusu a spojení s modemem proběhlo okamžitě a bez nastavení.

Jedinou výtku mám k nastavení vdsl v případě internetu od O2. Modem totiž podporuje vdsl do 200 Mbits a pokud si zaplatíte nejvyšší tarif 02 Premium, tak modem při automatickém nastavení vdsl protokolu nepustí vyšší rychlost než 50 Mbits. Uživatelé to řešily na internetu a je nutné manuálně změnit nastavení G.INP 998.4 na Povolit a někdo změnil ještě NON-STANDARD G.VECTOR 993.5 na Povolit ale já nemusel a jede pak internet maximální možnou rychlostí dostupnout u uživatele. Takto jsem se dostal z 50 Mbits na 85 Mbits. Na WiFi pak 70 Mbits, kdy jsem si zvýšil její sílu úpravou ŠÍŘKY PÁSMA KANÁLU na trvalých 40 MHz,pak jsem povolil položku WMM DLS, ale zde pozor, jelikož musí být všechny připojený zařízení (notebooky, tiskárny apod.) schopný pracovat s tímto pásmem, jinak máte smůlu. Já jsem si taktovylepšil wifi,ale pak jsem po týdnu zjistil, že mi nekomunikuje s tiskárnou Canon, kterou mám starou několik let.

• -dokonalé provedení
    • -přehledné a snadné nastavení i na O2
    • -menší dosah WiFi oproti externím anténám

-pro byt dokonalý přístroj

• Výkon
    • Nastavení VDSL

• , zakoupeno v CZC.cz

• perfektní, vše splňuje, používám na stream z notebooku, kde běží plex.tv server. Bez problémů stream filmů do mobilu. Nemusím je nosit sebou. Notebook je starý a ne výkonný Lenovo Edge 11, pro upřesnění.

cena, výkon a jednoduchost obsluhy. Jen, existuje více variant tohoto produktu, což není uvedeno u prodejce, která varianta se prodává.

• Dobrý signál wifi
    • Adsl,Vdsl
    • Stačí vybrat operátora sítě a pro O2 tv se nastaví router.
    • Pro O2 tv multi s novou aktualizací nefunkční.

Nechal jsem si přes technika O2 (placená linka) vzdálenou zprávu stáhnout starší verzi firmware a vše už funguje jak má,
    jedná se o O2 multi,pro singl tv vše ok.

• , zakoupeno v MADER.cz

• zatím testuji, v provozu
  • , zakoupeno v ExaSoft.cz

Doporučuji!

• -

Nějak se mi nezdá graf vývoje ceny zboží. Ještě včera ukazoval, že 17.7.2016 byl pokles na nějakých 1 500 Kč (konkrétně MALL) a najednou graf ukazuje, že k žádnému takovému poklesu nedošlo....