Asus RT-AC52U Combo 90IG00D0-BM3N00

• Česká lokalizace
    • Skvělé uživatelské prostředí v nastavení
    • Dobré pokrytí Wi-Fi signálem
    • 2.4 a 5GHz pásmo
    • 802.11 a/b/g/n/ac (rychlost, pouze na krátkou vzdálenost)
    • 5 GHz pásmo je slabší ve větších vzdálenostech
    • Pokud jste trochu dál od routeru nebo někde za překážkou a využíváte stejný název sítě tak se Vám síť neustále přepojuje mezi 2.4 a 5 GHz pásmem, tudiž otravné a velmi nevyhovující

Produkt jsem si vybral proto, protože se mi zdál poměr cena/výkon vyhovující.

ASUS mě v poslední době v podobě routerů velmi překvapuje. Vyrábí opravdu kvalitní a výkonné routery, které svým uživatelským prostředím (zejména v češtině) potěší nejednoho domácího uživatele.

Očekával jsem lepší 5GHz pásmo, avšak do bytů se skvěle hodí. V bytech jistě naleznete v okolí spoustu 2.4 GHz sítí, které ruší Váš signál. 5GHz pásmo vyřeší problém za Vás a nemusíte se tak bát, že Váš signál bude někdo rušit.

Kvalita zpracování routeru mě opravdu překvapila. Ze začátku jsem byl velice zkeptický k tomu, že nemá router "vyčuhující" anténu a že takováto interní anténa bude velice nevhodná z hlediska délky přenosu a kvality signálu. Interní anténa mě velice potěšila a je to mnohem lepší router, než sem měl předtím s vyměnitelnými anténami.

• 5G Wifi
    • LAN a WAN jw pouze 10/100M
    • Přiložený dongl mi nešel spusutit pod Win10

Disponuje 5GHz Wifi, což je super a v době kdy jsou města zaplaveny na 2,4GHz . Bohužel má jen 100M LAN, ož je úzké hrdlo celého zařízení. Pokud mám připojení do internetu 20M není co řešit, ale v okamžiku kdy budu chtít připojit HDD a kopírovat větší soubory, je to dost omezující a sráží to výkon celého routeru, který je jinak vydařený.Nakonec jsem router vrátil a připlatil si za vyšší model s GLAN porty.

• dvě pásma
    • nejdou obě pásma najednou

příště zvolím lepší značku a model

Typ zařízení
routery

Země Servisní linka Provozní hodiny

• Česká republika 00420 596 766 888 08:00-17:00 Po ~ Pá
  • Slovenská republika 00421 232 162 621 08:00-17:00 Po ~ Pá

Cenově dostupný dvoupásmový bezdrátový router AC750 s přibaleným AC adaptérem USB-AC50

Výkonné dvoupásmové bezdrátové 802.11ac připojení o rychlosti až 733 Mb/s

Přibalený bezdrátový AC450 USB adaptér okamžitě vylepší Wi-Fi vašeho stolního počítače a notebooku na standard 802.11ac

Antény s vysokým ziskem zesilují bezdrátové pokrytí až na 150 %

USB port pro sdílení tiskáren, úložišť nebo připojení 3G/4G

Aplikace ASUS AiCloud pro přístup, synchronizaci, sdílení a streamování souborů na cestách – rychle a snadno

Snadné nastavení během 30 sekund a široká nabídka funkcí, jako je monitorování sítě prostřednictvím uživatelského rozhraní ASUSWRT

Bezdrátový USB adaptér USB-AC50 Wireless-AC podporující rychlost až 433 Mb/s v pásmu 5 GHz http://www.asus.com/cz/Networking/USBAC50/

Standard sítě

IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IPv4, IPv6

Product Segment

• 802.11ac: up to 433Mbps

Anténa

Internal anténa x 3

Provozní frekvence 2.4GHz/5GHz

Šifrování 64bitové WEP, 128bitové WEP, WPA2-PSK, WPA-PSK, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise, Dosah s 802.1x, podpora WPS

Brána firewall & řízení přístupu - Firewall: .SPI intrusion detection - Access control: .Guest access .Parental control .Network service filter .URL/Port filter

Podpora VPN

IPSec Pass-Throuth

L2TP Pass-Through

PPTP server

OpenVPN server

OpenVPN client

Typ připojení WAN

Typ internetového připojení: Automatická IP, Statická IP, PPPoE (podpora MPPE), PPTP, L2TP

Podpora technologie Dual Link

Podpora technologie Multicast Proxy

Obslužné programy - Download master: .Support BT, NZB, HTTP, ED2K .Support encryption, DHT, PEX and magnet link .Upload and download bandwidth control .Download scheduling - Media server:

• .Image: JPEG
  • .Audio: mp3, wma, wav, pcm, mp4, lpcm, ogg
  • .Video: asf, avi, divx, mpeg, mpg, ts, vob, wmv, mkv, mov

- Professional QoS: .WMM .User definable rules for IP/MAC/Port .Upload and Download bandwidth management .ACK/SYN/FIN/RST/ICMP with Highest priority - Guest Access: .2.4GHz guest network x 3, 5GHz guest network x 3 - Printer Server: .Multifunctional printer support(Windows only) .LPR protocol support - File server: .Samba and FTP server with account management

• Network map
  • Traffic monitor

Porty 1 x RJ45 pro 10/100 BaseT pro WAN, 4 x RJ45 pro 10/100 BaseT pro LAN

USB 2.0 x 1

Tlačítka

Tlačítko WPS, Tlačítko Reset, Tlačítko Napájení, Tlačítko Bezdrátová síť zapnuto/vypnuto

LED dioda

USB x 1

LAN x 1

Wi-Fi x 1

WAN x 1

PWR x 1

Zdroj napětí

• AC vstup: 110V~240V(50~60Hz)
  • DC výstup: 12 V s max. proudem 1 A

Mac OS X 10.1 nebo vyšší

Windows® XP

Windows® Server 2003

Mac OS X 10.x nebo vyšší

Linux Kernel (Podporuje pouze Ubuntu )

Windows® Server 2008

Mac OS X

Mac OS X 10.6

Mac OS X 10.7

Mac OS X 10.8

Linux

AndroidTM

Rozměry 187 x 145 x 25 mm (Š × H × V)

Hmotnost 270 g

Obsah balení: .RT-AC52U Wireless-AC750 Cloud Router .USB-AC50 Wireless-AC450 USB Adapter (802.11ac upgrade kit) .RJ-45 Cable .Power Adapter .Quick Start Guide .Warranty Card .Support CD (User manual & Utility software)

Router Special Features 3G/4G data sharing, AiCloud, Printer server, Download Master, AiDisK, Multiple SSIDs, Parental Control

Nové funkce ASUS routerů: http://www.asus.com/cz/ASUSWRT/

2zákazníci nedoporučují produkt

• kvalitní router,hostované sítě,2,4GHz a 5GHz,dobrý dosah signálu po baráku,neseká se a za to vše rozumná cena
    • snad je příliš ostrá modré LEDky

router umístněn v horním patře kde je k němu připojeno NAS uložiště,TV,internetové radio(minivěž) pomocí kabelu LAN a dále pomocí wifi notebook s přiloženým adaptérem Asus Ac 5GHz(běží zcela normálně pod Windows 10,není tedy pravda jak zde někdo píše že adapter nefunguje) a ve spodním patře k němu pomocí wifi 2,4GHz mám připojeny další dva notebooky a venkovní internetové radio.K tomu mám ještě povolenu 2,4GHz hostovanou sít pro návštěvy kteří příjdou a potřebuji být na příjmu pomocí např.tabletu nebo mobilního telefonu.To vše v plném zatížení bez viditelného sekání nebo zamrzání routeru jako se mě to stávalo předtím z nejmenovaným konkurentem :-D

• Česká lokalizace
    • Skvělé uživatelské prostředí v nastavení
    • Dobré pokrytí Wi-Fi signálem
    • 2.4 a 5GHz pásmo
    • 802.11 a/b/g/n/ac (rychlost, pouze na krátkou vzdálenost)
    • 5 GHz pásmo je slabší ve větších vzdálenostech

Produkt jsem si vybral proto, protože se mi zdál poměr cena/výkon vyhovující.

• 5G Wifi
    • LAN a WAN jw pouze 10/100M
    • Přiložený dongl mi nešel spusutit pod Win10

• dvě pásma
    • nejdou obě pásma najednou

příště zvolím lepší značku a model

• , zakoupeno v kak.cz

Produkt splnil moje očekávání. Jsem spokojena.

• desing
    • 2,4 a 5 GHz
    • velmi výkonný
    • USB adaptér
    • české menu
    • poměrně snadné nastavení a instalace
    • 64 a 128 bitové šifrování
    • firewall
    • asi nic

Doporučuji je vhodný do paneláků nebo do domů má výborné pokrytí po celém bytě

• , zakoupeno v PATRO.cz

Spokojen

• , zakoupeno v BScom s.r.o.

• Rozumná cena, slušný design a pro mou potřebu dostatečný výkon.
    • Není možné přidat externí anténu, což může být pro někoho problém s dosahem signálu :-(

Já jsem OK

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

Produkt jsem vybral na doporučení.

• , zakoupeno v suntech.cz

• Rychla instalace,zvladne i zacatecnik.

Funguje dle ocekavani.