D-Link GO-RT-N150

Rozměry
31.8 x 147.5 x 113.2 mm

Slušné pokrytí a pěkný design

• cena, jednoduchost nastavení
    • rychlost, síla wifi, chybí anténa, obrovský ping když je k netu připojeno víc počítačů, velikost, design

cena odpovídá kvalitě. ale jako router pro běžné domácí použití nebo do malé kanceláře je OK - vhodný na net a tiskárny.

Jakmile ale pošlete soubor po síti, všechno se brutálně zpomalí.

Na hry a a provoz serverů absolutně nevhodný. ale co čekat když je 4* levnější :)

• , zakoupeno v Electro World

• bez antény
    • Elektroworld mi ho prodal použitý !!

Nemohl jsem vyzkoušet, vrátil jsem ho

Rozměry
31.8 x 147.5 x 113.2 mm

Wireless N150 Router Easy je atraktivní, vysoce výkonný směrovač, který umožňuje snadné sdílení širokopásmového připojení k Internetu se všemi vašimi zařízeními. Jednoduše jej připojte k širokopásmovému modemu a pak použijte webový instalační průvodce, který vás krok za krokem provede procesem konfigurace. Ať už surfujete na webu na ploše nebo při odpočinku na pohovce se svým notebookem, Wireless N150 Router Easy budete stále ve spojení, ať jste kdekoli ve vaší domácnosti.

Slušné pokrytí a pěkný design

• cena, jednoduchost nastavení

Jakmile ale pošlete soubor po síti, všechno se brutálně zpomalí.

• , zakoupeno v Electro World

• bez antény
    • Elektroworld mi ho prodal použitý !!

Nemohl jsem vyzkoušet, vrátil jsem ho

• , zakoupeno v Mironet.cz

• jednoduchá montáž, dobrý výkon, pěkný vzhled

spokojenost

• , zakoupeno v BScom s.r.o.

• integrovaná anténa

Požadoval jsem zařízení na pokrytí dvou místností a svůj účel splnilo. Navíc nikde nekouká žádná anténa, takže není co ulomit.

• Vzhled
    • Nutný restart i několikrát denně
    • Obnovení do továrního nastavení minimálně jednou týdně
    • Připojení padá po několika minutách nečinnosti
    • Velmi krátký dosah
    • Zpomaluje rychlost

Měli jsme "štěstí" hned na dva kousky. První jsme reklamovali, protože jsme museli několikrát denně restartovat - prakticky při každém aktivování wifi v notebooku, tabletu nebo mobilu. Jen výjimečně se stalo, že by internet šel. Kromě toho signál vypadl po pár minutách nicnedělání na některém ze zařízení. Následoval tedy další restart. Reklamace byla uznána a dostali jsme nový router. Na zapojení jsme si tentokrát zavolali IT technika, který připojil (stejně jako my předchozí kus), nastavil a fyzicky neviděl žádný problém. Po jeho odchodu šel internet cca 2 hodiny a poté začali staronové problémy. Druhý den jsme šli znovu reklamovat, podle prodavače jsme byli jediní s tímto routerem, respektive se dvěma kusy. Kde byl problém jsme se nedozvěděli, nabídli nám, že si můžeme vybrat jiný typ a jen doplatit rozdíl v ceně.
    Koupili jsme TP-LINK a jsme naprosto spokojeni.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Malý
    • Lehce nastavitelný
    • Relativně spolehlivý
    • Někdy zamrzne a potřebuje restart(asi jako každý levnější router)

Levný a spolehlivý, ideální:)

• , zakoupeno v Alza.cz

• Rozhodně cena
    • V panelovém bytě funguje zcela spolehlivě i přes několik zdí
    • Dle informací odborníka nepodporuje maximální rychlost, které je možné při připojení internetu dosáhnout, nicméně ta které dosahuje, plně postačí

Elegantní nenápadná malá krabička, funguje na 100%. Jediné co bych uvítal, je možnost vypnutí. Pro nenáročné uživatele rozhodně doporučuji ke koupi.

• Dobrý Wi-Fi signál
    • Funguje dobře, když zrovna funguje
    • Hloupé nastavovací rozhraní
    • DHCP blbne, občas přiřadí 0.0.0.0 takže se musí restartovat
    • Občas přestane běhat NAT, router se pak musí obnovit do továrního
    • 1x do týdne přiřadí nevalidní adresu
    • 1x do týdne spadne, když přijdu s mobilem z práce
    • 1x do dvou měsíců ho musím obnovit do továrního protože přestane fungovat nastavené NAT

Jednoúčelové zařízení, které neumí splnit ani ten jedinný účel ke kterému je určen ... tedy routování. Možná jsem jen chytil špatný kus, zkusím jej reklamovat. Ale já teda spokojený nejsem.

• , zakoupeno v Mironet.cz

• Dosah signálu i mimo dům přes stěnu cca 15 metrů
    • Zdá se, že nevypadává signál
    • Nízká cena
    • Při postupu podle návodu, nebylo možné se dostat na stránku routeru, dokud nebyl restartován, což v návodu nebylo.

Přístroj mohu doporučit, protože signál stačí na pokrytí domu a okolí a neztrácí se ani při průchodu dvěma zdmi. Nastavení přes webové rozhraní je relativně bez problémů, až na nastavování hesla, kdy je třeba po nastavení minimálně zmáčknout F5 nebo raději celý router restartovat.