Huawei WS5200 95HWNT5

• Pokrytí
    • Komunikace se zařízením
    • Snadné nastavení
  • , zakoupeno v Electro World

• Poměrně minimalistický design v bílé barvě - neruší tolik na světlém nábytku u bílé zdi.
    • Dost LAN portů.
    • Pásmo 2,4G i 5G.
    • Pro mne především výkon WiFi vysílačky. Ten byl velkým zklamáním. Chtěl jsem v patře rodinného domu zlepšit pokrytí WiFi a router jsem tedy konfiguroval jen jako access point - k funkci routeru se tedy vyjadřovat nemohu. Ovšem testování po zapojení ukázalo podstatně slabší signál než předchozí starší AP Edimax. Žádné nastavení pásem nepomohlo.
    • Pro ty, kdo by chtěli využít jako já na AP (ale nevadí jim slabý výkon, protože žijí v malém bytě nebo mají tenké zdi) jedno upozornění. Sice podle inzerovaných parametrů můžete zřídit síť pro hosty. Ale pouze v režimu routeru! Jakmile se přepnete do režimu AP, síť pro hosty nelze zřídit. Tuhle vychytávku výrobce nějak neuvádí...
    • Osobně jsem považoval i uživatelské rozhraní za dosti matoucí. Nedělal jsem nastavení routeru poprvé, ale proti jiným domácím routerům jsem měl pocit, že nemohu najít, co hledám - uspořádání nabídek mi přišlo nelogické. Jednu věc musíte nastavovat na více obrazovkách. Je to samozřejmě věc pohledu, ale mně to přišlo nápadné ve srovnání s jinými výrobky. I uživatelské rozhraní mi přišlo takové "designové", ale fuknce byla pro výrobce asi až na druhém místě. Považuji se za zkušeného uživatele (ani nováček, ani IT guru).

Router jsem zklamaný vrátil ve lhůtě 14 dnů a místo něj pořídil (v té době) o stovku dražší Mercusys MR50G. Ten je sice černý a trčí z něho po všech stranách antény, ale funkčně mi přijde úplně někde jinde. (Vzhledem k mému využití jako AP, podotýkám.) A to jak výkonem WiFi, tak logičností uživ. rozhraní i možnostmi nastavení - například umožňuje nastavit zmíněnou síť pro hosty vždy.

• snadné zapojení

Ne
IPv6
Šifrování
WPA2-PSK

WS5200 podporuje signály 2,4 GHz a 5 GHz a je tak vhodným síťovým doplňkem pro celou řadu nejen mobilních zařízení. Přístroj se také konstantně učí informace o Wi-Fi prostředí a na základě toho každý den optimalizuje kanál Wi-Fi a zkvalitňuje pokrytí signálem.

Rychlé připojení i přes stěny

Čtyři vysoce výkonné antény jsou rozmístěny na základě přesného testování, čímž se výrobci podařilo snížit rušení signálu na stejné frekvenci. Algoritmus pro korekci slabého signálu LDPC vás připojí i na druhé straně zdi.

Vysokorychlostní připojení i pro více uživatelů

Rychlost bezdrátového připojení je až 1167 Mbps (duální pásmo). Technologie typu MU-MIMO druhé generace poskytuje lepší Wi-Fi zážitek více uživatelům.

Stabilnější a silnější

WS5200 je vybavena moderním CPU - Dvoujádrový procesor Hisilicon A9, 800 MHz, který nabízí lepší a stabilnější výkon při připojení více zařízení i při zpracování více úkolů.

Klíčové vlastnosti

Výkonný bezdrátový router s podporou WiFi standardu 802.11ac (dvoupásmový, 2.4 a 5 GHz). Přístroj nabízí celkovou přenosovou rychlost až 1167 Mbps. Dvoujádrový procesor Hisilicon A9, 800 MHz. Rozhraní: 1 x gigabitový WAN, 4 x gigabitový LAN.

• , zakoupeno v Svět Počítačů

• Pokrytí