NETGEAR R6400

routery

• , zakoupeno v SOFTCOM.cz

• Dvoupásmo
    • USB 3.0

V této cenové kategorii bezkonkurenční. Vysoká rychlost, skvělé pokrytí. S připojeným 2T diskem WD používám i jako síťové úložiště a pro přehrávaní uložených filmů a hudby.Zatím vše funguje jak má, uvidíme při delším používání.

• rodičovská kontrola
    • filtrování nevhodných stránek

Netgear jako jediná mně známá značka umožňuje filtrování nevhodných stránek na internetu kvůli dětem. Po nastavení funguje jak jsem si představoval.

• Bohata Funkcnost
    • Logicke a prehledne nastaveni
    • Vykon
    • LED diody sviti prilis (to ale lze snadno vypnout v nastaveni)

Dobre vybaveny router za rozumnou cenu.

Typ zařízení
routery

NENE114

Netgear AC1750 WiFi Router 802.11ac Dual Band Gigabit With Ext Ant (R6400)

NETGEAR Smart WiFi Router R6400, AC1750 je router s moderním vzhledem, který díky Wi-Fi čipu standard AC1750, čtyřem gigabitovým ethernetovým portům a trojici vysoce výkonných externích antén nabízí bezkonkurenční výkon i pokrytí bezdrátové sítě mezi přístroji stejné kategorie.Oproti routerům podporujícím standard 802.11n poskytuje až třikrát rychlejší přenos dat a mnohem spolehlivější streamování pro počítače i mobilní zařízení s Wi-Fi. Router zajistí vysokou rychlost i spolehlivost vyžadovanou nejnáročnějšími aplikacemi např. pro plynulé streamování více HD videí současně či multiplayerové hry.

Podpora Wi-Fi přístrojů nové generace (802.11ac) i zpětná kompatibilita se zařízeními standard 802.11a/b/g/n umožňuje routeru R6400 spolehlivě streamovat HD obsah i ve skutečně velkých domácnostech.S přenosovou rychlostí Wi-Fi až 1 750 Mb/s (450 + 1 300 Mb/s) a současným vysíláním ve dvou frekvenčních Wi-Fi pásmech (2,4 GHz pro velký dosah a 5 GHz pro vysoký výkon) se tento router dokáže vyhnout rušení jiných bezdrátových sítí a rychle i spolehlivé připojit všechna mobilní zařízení. Součástí výbavy jsou USB 2.0, USB 3.0 a RJ-45 porty, například pro připojení sdílené tiskárny nebo síťového úložiště pomocí služby Netgear Ready Share. Díky službě Ready Share Vault můžete automaticky zálohovat vaše PC. Díky aplikaci Netgear Genie si jednoduše nastavíte router a snadno můžete sledovat výkon a síťovou aktivitu.

S tímto přístrojem získáte spolehlivý bezdrátový router, u kterého oceníte především výkon a snadnost konfigurace a obsluhy.

WAN konektory 1x 10/100/1000BaseT (RJ45)

LAN konektory 4x 10/100/1000BaseT (RJ45)

Integrovaná Flash paměť 128 MB

Integrovaná SDRAM paměť 256 MB

Pracovní režim Router

Management, monitoring a konfigurace

Administrace přes webové rozhraní

FTP - File Transfer Protocol

Podporované směrovací protokoly nedostatek dat

Podporované protokoly a standardy

IEEE 802.11ac - Wireless Lan

Šifrování

WPA - Wi-Fi Protected Access

WPA2 - Wi-Fi Protected Access II

WPA (PSK) - Wi-Fi Protected Access (Pre-Shared Keys)

WPA2 (PSK) - Wi-Fi Protected Access 2 (Pre-Shared Keys)

WEP - Wired Equivalent Privacy

• Bohaté nastavení
    • 5G dual band
    • 2x USB
    • Velikost
    • Dosah by mohl být lepší
    • Usb 3 ze předu
    • Světlo diod
    • Spotřeba

Produkt jsem vybral protože streamuju z PC obraz do NTB pro hraní video her. WIFI přenos mi takto v 5G siti na N wifi čipu NTB zvládně 30MB/s, 240mbit cca. Což je perfektní. To vám 100mbit routery nedají ani na kabelu. Otazkou je ale využitej potencial, protože většina z nás nemá doma internet rychlejší než 50mbit. A pokud nepřesouvají soubory po lokální siti, nebo nestreamuji podobně jako já, Nebo nemají zapojený sdílený disky. Tak rovnou říkám, tohle nekupuje, je to pro vás zcela k ničemu.

Naopak stabilita streamu s výškou 100mbit přenosu občas nakodrcá a to jsem od routeru 2 metry. Moonlight aplikace mi s ním víc jak 50mbit po WIFI stabilně nezvládá. Ale Steam zvladne 95Mbit s horší odezvou. 40ms.

Router má 3 anteny pouze pro 5G přenos. Jeho dosah je po celem 3+1 panelovém bytě s umistěním v krajní mistnosti. Je ale třeba podoknout že levné routery zvladnou kolikrat i lepší dosah než tento. Pro telefon je ale třeba mít 2,4G připojení protože za zdma 5G ztrací hodně stabilitu.

Router je poměrně velkej a tak jsem jej umístil do fochu obyvací stěny. Což není sice pro něj nejlepší místo na signál, ale rozdíl tam je zanedbatelný.

Je zde spousty nastavení a polovinu nepoužije ani zkušenější uživatel. Vše se dá přečíst ve specifikaci.

Mě osobně sviticí diody osvitili celý byt, takže jsem je okamžitě vypnul, betu to jako ohromnej mínus. TP link to má mnohem lepe řešené. Když diody vypnete stále sviti PW dioda a ta je furt dost zářivá.

Router celkem hřeje a spotřeba je poměrně taky vysoká, v nastavení tedy dávám auto vypnutí WIFI alespon přes noc. Několikrat se mi stalo že mi web rozhrani zamrzlo a musel jsem jej restartovat. Přime řizení vám občas i napiše chybu 404. což je komické.

Kdybych vybíral znova zvážil bych spíše levnější TP link AC1750. Teď už vracet nebudu. Až na tu vysokou cenu jsem celkem spokojen.

• , zakoupeno v SOFTCOM.cz

• Dvoupásmo
    • USB 3.0

• - ihned aktualizace na posl. firmware
    • - velmi slušný dosah wifi
    • - vynikajici rozhraní správy včetně mobil aplikace pro android - správa obsahu filtrovani webu a služeb hlídání pro mladistvé skrze služby OPENDNS - když si zaregistrujete free účet k tomu vás vyzve konfigurace routeru - SUPER - kvůli tomuhle jsem router hlavně pořizoval + bypass mode filtrování
    • - email vas upozorni o nestandart stavu provozu
    • - nastavíte časovy interval kdy chcete vypnout wifi 2,4 nebo 5 nebo obě např přes noc od -do
    • - USB share data v síti
    • - downloader - stahovani dat, torrentu primo v routeru na USB, NAS
    • - guest wifi režim zapnutim přepínače v aplikaci mobilní
    • - atd atd....sem maximálně spokojen, nelituji investice proti levnejším variantám !!
    • max nemožnost vyměnit antény ale zatím nemám potřebu

výhody přenesou váhu vyšši investice pro dual 2,4 a 5 gigabit router, špičkové zpracování materiálu a garance kvality provozu - výrobek NETGEAR, super správa filtrování obsahu služeb - ideální pro korekci činností mladistvé generace, či hlídání obsahu pro účastníky internetu kdekoliv

• dve pasma
    • skvely vykon aj pri pripojeni viacerych zariadeni sucasne
    • velmi dobry signal (aj 5GHz) aj za niekolkymi stenami
    • samoststna siet pre hosti
    • moznost pripojenia externeho disku a zdielania medii
    • za par dni pouzivania nic

Hladal som nahradu za starucky router, ktory by dokazal bez problemov routovat do wifi 50Mbit (up/down) a zaroven by dokazal pokryt byt s rozlohou cca 100m2. Hladal som dost dlho nieco so slusnym pomerom cena/vykon a napokon sa rozhodol pre Netgear R6400. Zatial vobec nelutujem.

• Oproti předchozímu TPlinku Archer C50 jednoznačně rychlejší.
    • Pokud mám PC u routeru, tak je to bomba. Čím dále (přes zdi a podlahy), tím je to podobné s tím starším.
    • V RD o patro výše jsem si stejně musel pomoci expanderem, ikdyž výrobce i prodejce píší, jak je signál skvělý. Každopádně s tímto doplněkem je to super.
    • Jednoduchá a rychlá instalace,skvělé naváděcí CD, zvládne i dítě na 1. stupni ZŠ
    • Oproti předchozím routerům mne překvapila větší velikost.
    • signál 5Ghz je ve vzdálenějších místech domu slabší
    • Výrazně svítící diody, ale dají se jenoduše v konfiguraci modemu vypnout

V této kategorii jednoznačná volba.

• rodičovská kontrola
    • filtrování nevhodných stránek

• Nekompromisní výkon
    • Neskutečná rychlost WIFI
    • Gigabitové porty
    • Stabilita bez výpadků a restartů
    • Široké možnosti nastavení
    • Super design ala nighthawk

Hledal jsem výkonný router za rozumnou cenu. Stabilita Netgearu R6400 je úžasná (prakticky bez nutnosti restartů či jiných výpadků) a signál v paneláku i tam kde předtím nebyl.

Možnost připojení USB zařízení a vytvoření tak domácího DLNA NAS zařízení už je jen třešničkou na již tak povedeném dortu.

Simultánní provoz 2,4 Ghz a 5Ghz sítí vč. dalších pro hosty (s možností oddělit od vnitřní sítě) je super.

Jedinou vadou na kráse jsou opravdu velmi silné bílé LED diody, ale ty jdou naštěstí v nastavení vypnout. Dočetl jsem se dokonce, že lze do tohoto modelu nahrát alternativní firmware, který možnosti routeru ještě víc rozšiřuje, ale musím říct, že i pro mne (jakožto pokročilého uživatele, který nastavuje směrování portů a další nadstandardní záležitosti) plně uspokojí i základní firemní firmware.

• Bohata Funkcnost
    • Logicke a prehledne nastaveni
    • Vykon
    • LED diody sviti prilis (to ale lze snadno vypnout v nastaveni)

Dobre vybaveny router za rozumnou cenu.