Netgear WNR3500L

WiFi Band 2.4 GHz

Beamforming

Not applicable

Number of Ethernet Ports

Five (5) 10/100/1000 (1 WAN and 4 LAN) Gigabit Ethernet ports with auto-sensing technology

Number of USB Ports

One (1) USB 2.0 port

Key Features

Live Parental Controls—Keep your Internet experience safe—block inappropriate Web sites

ReadySHARE® — share USB storage

NETGEAR genie® App—Easy dashboard control to manage, monitor and repair home networks

Security

Wi-Fi Protected Access® (WPA/WPA2—PSK) and WEP

Double firewall protection (SPI and NAT firewall)

Denial-of-service (DoS) attack prevention

Processor 480 MHz powerful MIPS 74K processor

Memory 128 MB NAND flash and 128 MB RAM

Physical Specifications

• Dimensions: 175 x 130 x 35 mm
    • Weight: 0.33 kg

Package Contents

N300 Wireless Gigabit Router (WNR3500Lv2)

Stand

Ethernet cable

Power adapter

Standards

IEEE™ 802.11 b/g/n 2.4 GHz

System Requirements

Broadband (cable, DSL) Internet service and modem with Ethernet connection 802.11 b/g/n 2.4 GHz wireless adapter or Ethernet adapter and cable for each computer

Microsoft® Windows® 7, Vista®, XP, 2000, Mac OS®, UNIX®, or Linux®

Microsoft® Internet Explorer® 6.0, Firefox® 2.0 or Safari® 1.4 or higher

Use with an N300 Wireless USB Adapter (WNA3100) for maximum performance

Supports Windows® 8

• rychlost a stabilita
      • podpora alternativních FW
      • s Tomato FW funguje 3G i LTE USB modem
      • Tomato FW pro tuto verzi dostává nadále aktualizace (prosinec 2016)
      • vzhled - díky modernímu vzhledu ho nemusim nikde schovávat
      • původní FW neumožňuje využití USB pro GSM modemy
      • původní FW už řadu let nedostává aktualizace

Koupě stála za to

• Sdílení USB tiskárny
      • Rychlé WiFi s vynikajícím dosahem
      • Nastavování výkonu WiFi, když člověk nechce, aby mu to tolik svítilo do hlavy
      • Stabilita
      • 1Gbit porty

S originálním firmwarem je to hodně jednoduché i pro začátečníky bez znalosti angličtiny. Vše intuitivní, snadné s českou nápovědou i popisky.
      Nějakou dobu jsem s ním fungoval, ale pak jsem si chtěl detailněji nastavovat QoS a sledovat vytížení, apod. tak jsem si nainstaloval Tomato USB firmware (http://www.myopenrouter.com/download/38605/Tomato-by-Shibby-for-WNR3500Lv2-v117-All-In-One/) a je to super. Chodí to pěkně, lze nastavit kde co i bez restartu - pěkný přehled o Wifi zařízeních i se sílou signálu.

• S Tomato firmwarem vynikající konfigurovatelnost i stabilita
      • Gigabit router!
      • Originální firmware není schopen připojit přes Wifi cokoli s Androidem.
      • Kontrolky svítí jak vánoční stromeček, ale s alternativním firmwarem je lze přes skript zhasnout.

S originálním firmwarem jsem byl spokojený jen do chvíle, kdy jsem potřeboval připojit cokoli s Androidem přes Wifi. WNRL3500L s originálním firmwarem nebyl schopen se v jakékoli konfiguraci spojit se zařízením s Androidem (telefony a tablety Samsung, Prestigio a Lenovo).
      Stačilo přehrát originální firmware alternativním Tomato firmwarem (konkrétně tady: http://www.myopenrouter.com/download/38605/Tomato-by-Shibby-for-WNR3500Lv2-v117-All-In-One/ ). Přehrání není třeba se obávat. Je to jednoduché. Akorát je třeba ovládat základní angličtinu.
      Tomato firmware jede výborně bez zaváhání a nějakého padání.
      Jediná nevýhoda na jakou jsem narazil, že pokud je vypnutá WiFi, nezhasne na routeru Wifi kontrolka, ale to je jen drobnost.

• Snadná instalace - zvládne ji i laik
      • Hezký design
      • Originální firmware v češtině - snadno nastavitelný
      • Možnost instalace open source firmwaru na bázi linuxu
      • Integrované antény mají vynikající dosah
      • USB port a 1Gb LAN
      • Cena/výkon
      • Originální firmware neumožňuje plně využít možnosti routeru
      • a má pomalé odezvy při jeho nastavování
      • Originální firmware není tak dobře odladěný, Open source firmware funguje lépe.
      • Občas se vyskytly problémy se stabilitou WiFi

Router jsem koupil v revizi 2. Půl roku jej provozuji téměř bez problémů. Před týdnem jsem zkusil nahrát Open source firmware Tomato USB - router neskutečně ožil, zvedly se reálné rychlosti LAN, Wifi lze daleko lépe nastavit a je konečně stabilní a i rychlost WiFi se zlepšila. I odezvy při nastavování jsou okamžité. Tomato firmware otevírá nové možnosti využití routeru - doporučuji každému. Jestliže jsem do teď byl spokojený, tak teď jsem nadšený. Router je za tuto cenu dobrá koupě, dostanete kus kvalitního hardwaru. Pro moje potřeby naprosto dostačující a rychlé řešení. Rozdíl oproti předchozímu routeru 150n lite je veliký. Doporučuji tento router s klidným svědomím.

• možnost nahrát jiný firmware (linux)
      • rychlost LAN a WiFi
      • firmware od výrobce nenabízí možnosti pro plné využití, které se otevírají s open-source firmwarem (3G internet, sdílení tiskárny, ...)

Vlastním novější verzi - v2!
      26.01.2012 vyšel open-source firmware který konečně otevírá možnosti, kvůli kterým jsem router kupoval - možnost přes USB port sdílet 3G internet a tiskárnu.
      Firmware ke stažení: http://www.myopenrouter.com/download/35232/Tomato-by-Shibby-for-WNR3500Lv2/

Pro základní použití určené výrobcem je tento router velmi jednoduchý, síť mezi Ubuntu 11.04 a Windows XP jsem nastavil během chvilky. Oceňuji rychlost LAN spojení a WiFi má také výrazně rychlejší přenos díky podpoře N standardu.

Za 4 roky používání bez závady a problémů s jeho použítím.