Recenze TP-Link Archer C7

Ověřený zákazník Gospoš

Ivo

Přidáno: 22. března 2016

Zakoupeno v Gospoš

• velmi snadná konfigurace sítí
  • výborný dosah ve 4-pokojovém bytě, 5GHz-signál není za třemi zdmi kdovíjaký, 2,4GHz-signál je velmi slušný, ale to je fyzika
  • velmi snadná konfigurace sdílení USB-disků
  • USB 2.0 rozhraní bezproblémů utáhne 2,5" USB disk
  • jednoduché nastavení DLNA
  • vysoké přenosové rychlosti na 5GHz "ac" síti; samozřejmě jen při dostatečné síle signálu
  • možnost uchycení na zeď
  • oddělená LED signalizace každého eth. portu
  • nezvykle nízká rychlost zápisu na připojené USB-disky (cca 2,5 MB/s), čtení je mnohonásobně rychlejší
  • pro sdílení disků a médií má zařízení jakési defaultní síťové jméno "TP-LINKblablabla" a není možné je změnit

Potřeboval jsem WiFi-router se dvěma USB poty na sdílení disků a pro pokrytí bytu 4+kk. Jedním z kritérí bylo, že to nesmí být TP-LINK. Po zvážení mnoha recenzí a testů nakonec přesto padl výběr na tento model od TP-LINKu. Zvažoval jsem Archer C5 nebo C7, ale C5 je přiškrcenou variantou C7. Cena C7 je sice vyšší, ale datová propustnost mezi více připojenými zařízeními také. Jiné srovnatelné WiFi-routery jsou cenově ještě daleko výš, tak jsem se nakonec rozhodl, že dám TP-LINKu šanci. Konfigurace přes webové rozhraní je velmi snadná, obával jsem se složitosti nastavování sdílení USB disků, ale je to velmi snadné. Tiskárnu jsem zatím nepřipojoval.

Konfigurace: Jednoduchá
Dosah signálu: Výborný - signál je i za několika zdmi
Nastavení funkcí a ovládání: Velmi intuitivní

» Všechny recenze produktu (38)

Asus RT-AC66U

Asus RT-AC66U